Biała dieta – czyli co jeść po wybielaniu zębów! | Biała dieta – czyli co jeść po wybielaniu zębów! |

Biała dieta – czyli co jeść po wybielaniu zębów!

  • -

Biała dieta – czyli co jeść po wybielaniu zębów!

Wybielanie zębów to zabieg nie najtańszy, ale mający nam zapewnić komfort pięknego uśmiechu, poprawić nasze samopoczucie i zwiększyć poczucie własnej wartości. Decydując się na ten zabieg, pragniemy, by efekt utrzymywał się jak najdłużej. Co jeść po zabiegu wybielania zębów?

Tuż po wybielaniu zębów!

Pamiętaj, że po zabiegu wybielania zębów nie możesz jeść ani pić przez dwie godziny. Odstępstwem tu jest woda mineralna, którą możesz pić do woli.

Dwie doby po wybielaniu

Aby osiągnąć zamierzony wybielaniu rezultat, musisz przez dwie doby unikać produktów, które zawierają barwniki. Dlaczego? Dlatego, że w tym czasie szkliwo jest odwodnione i bardziej narażone na wchłonięcie się barwników pokarmowych. Biała dieta to nic innego, jak dieta, oparta na składnikach pozbawionych barwników. Jeśli nie zachowasz „białej diety”, możesz utracić efekt wybielania, gdyż szkliwo wchłonie część spożytych barwników.

Barwniki spożywcze

Barwniki spożywcze występują masowo w jedzeniu i piciu. Trudno sprawdzić, które produkty można, a których nie powinno się jeść po wybielaniu zębów. Nie jesteśmy w stanie otwierać w sklepie wszystkich opakowań, by sprawdzić, czy dany produkt ma białą barwę. Przeczytaj skład! Barwniki oznaczane są symbolami E od 100 do 199, kolor biały zaś to tylko E170 (węglan wapnia) oraz E171 (dwutlenek tytanu).

Czy tylko sztuczne produkty zawierają barwniki?

Niestety nie. Również owoce i warzywa zawierają barwniki tylko, że naturalne. W ciągu tych pierwszych ni po wybielaniu wystrzegaj się szczególnie jagód, borówek, żurawiny, jeżyn, porzeczek, wiśni, kapusty czerwonej oraz marchwi, pomidorów, papryki, kukurydzy, żółtek jaj, buraków, kurkumy, curry, herbaty, kawy, wina, soków i barwionych napoi.

Co można jeść?

– nabiał,
– produkty zbożowe,
– drób i ryby,
– miąższ kokosa.

Trzymamy kciuki za utrzymujący się od 6 miesięcy do 2 lat efekt hollywoodzkiego uśmiechu. Macie wątpliwości, co powinniście zjeść? Skonsultujcie się ze specjalistą White & Beauty w Gdańsku. Gdańsk – laserowe wbielanie zębów już od 99 zł