Czy zdążę wybielić zęby do Sylwestra? Czy zdążę wybielić zęby do Sylwestra?

Czy zdążę wybielić zęby do Sylwestra?

  • -

Czy zdążę wybielić zęby do Sylwestra?

Do zabawy sylwestrowej zostały jeszcze dwa miesiące. Wszyscy chcieliby przywitać Nowy Rok w najpiękniejszej kreacji i fryzurze, z wyjątkowym makijażem i oczywiście pięknym uśmiechem na ustach. Czy do Sylwestra zdążymy jeszcze zadbać o to, by nasze zęby były białe i piękne?

Tak, ale to zależy od metody, którą wybierzemy!

Wybielanie zębów poszczególnymi metodami różni się nie tylko efektywnością, ale także czasem, który musimy poświęcić, by zobaczyć ostateczny rezultat. Które metody zajmują najwięcej czasu, a które najmniej?

  1. Wybielanie zębów domowymi metodami

Ten sposób niestety trwa najdłużej, a jego efekty są najmniej widoczne. Wszystkie triki takie jak mycie zębów sodą oczyszczoną czy sokiem z cytryny niestety nie sprawią, że w ciągu dwóch miesięcy nasz uśmiech stanie się śnieżnobiały. Dentyści ostrzegają też, że zbyt intensywne i zbyt długie stosowanie takich domowych metod może szkodliwie wpłynąć na kondycję naszego szkliwa.

  1. Wybielanie zębów pastą wybielającą

Także i tutaj na efekty trzeba poczekać dość długo. Zależy to oczywiście od rodzaju pasty i od częstotliwości jej stosowania. Jednak rezultatu nie zobaczymy po kilku dniach. Dwa miesiące mogą okazać się niewystarczające, a efekt nie do końca satysfakcjonujący. A nie o to przecież chodzi, prawda?

  1. Wybielanie zębów paskami wybielającymi

W końcu dobra wiadomość – tak, tą metodą zdążymy wybielić nasze zęby przed Sylwestrem! Kuracja paskami wybielającymi trwa bowiem dwa tygodnie. Trzeba na niego pracować codziennie przez około godzinę, bo tyle właśnie należy trzymać paski z żelem na zębach (dwa razy po 30 minut). Po pełnej kuracji efekt powinien być zadowalający. Problem w tym, że nie jest zbyt długotrwały i po niedługim czasie uśmiech znowu może zacząć szarzeć.

  1. Wybielanie zębów w specjalistycznym gabinecie

Wybielanie zębów metodą laserową, któremu możemy poddać się w gabinecie w Gdańsku, jest nie tylko najszybszą, ale i najskuteczniejszą metodą. Efekt będzie widoczny od razu – już po niespełna godzinnym zabiegu. Będzie się utrwalał przez następnych kilka tygodni, a utrzymywał przez pół roku nawet do dwóch lat. (Więcej informacji o tym, jak wygląda wizyta i ile trwa, znajdziecie tutaj: Wybielanie zębów w Gdańsku – jak przebiega wizyta?)

Jeśli więc wybierzemy się na wybielanie zębów w Gdańsku już teraz, piękny biały uśmiech nadal będzie gościł na naszej twarzy podczas zabawy w Sylwestra. Możemy też zdecydować się na późniejszy termin – niedługo przed końcem roku. Wtedy jednak musimy pamiętać, że przez kilka-kilkanaście dni po zabiegu obowiązuje tzw. biała dieta, która zabrania spożywania silnie barwiących produktów. W Sylwestra będziemy musieli w takim wypadku zrezygnować np. z sączenia czerwonego wina czy spróbowania buraczanej sałatki.

Wszyscy zaniepokojeni stanem swojego uśmiechu mogą więc odetchnąć z ulgą i nastawić się na świetną sylwestrową zabawę w tym roku!