Dbaj o uśmiech, dbaj o ciało Dbaj o uśmiech, dbaj o ciało

Dbaj o uśmiech, dbaj o ciało

  • -

Dbaj o uśmiech, dbaj o ciało

Zdrowie naszych zębów jest niezwykle ważne dla całego naszego organizmu. Ciężko uwierzyć, jak wiele chorób różnych organów naszego ciała może mieć swój początek w próchnicy zębów!

Jak próchnica może wywoływać różne choroby?

Wszystko za sprawą bakterii znajdujących się w chorych częściach zębów. Bakterie te wraz z żywnością i śliną przedostają się do żołądka, a następnie do krwioobiegu. W związku z tym mogą dotrzeć do wszystkich organów naszego ciała i zaatakować je, powodując poważne choroby.

Często są to choroby związane z układem krążenia, choroby serca, układu ruchu, układu pokarmowego i kręgosłupa. Zdarzają się też stany zapalne, np. uszu, oczu, zatok. W skrajnych przypadkach dochodzi do zapalenia opon mózgowych czy zapalenia nerek.

Brzmi przerażająco, prawda? A jednak takie przypadki nie są odosobnione. A wszystko z powodu chorób zębów, które zignorowaliśmy.

Osoby dbające o zęby wiedzą, jak ważne jest ich zdrowie oraz odpowiednia pielęgnacja. Dlatego pamiętają o higienie, wizytach u dentysty oraz zabiegach takich jak wybielanie zębów. Zaniedbane zęby mogą być przyczyną dużych kłopotów, których nawet się nie spodziewamy.

niewłaściwa higiena jamy ustnej może powodować ciężkie choroby całego organizmu

niewłaściwa higiena jamy ustnej może powodować ciężkie choroby całego organizmu

źródł obrazka

Jak tego uniknąć?

Przede wszystkim dbając o zęby! Ich zdrowie jest podstawą odpowiedniego funkcjonowania całego organizmu. Ich wygląd zaś jest naszą wizytówką. Dlatego powinniśmy mieć na uwadze zarówno to, by nie rozwinęła się w nich próchnica, jak i to, by prezentowały się jak najpiękniej (w tym pomoże nam wybielanie zębów w Gdańsku).

Podstawowe sposoby dbania o zęby:

  1. Odpowiednia, codzienna higiena jamy ustnej.

Nie tylko codzienne szczotkowanie zębów, ale także używanie nici dentystycznych oraz płynów do płukania jamy ustnej.

  1. Regularne kontrole stomatologiczne.

Dwa razy w roku powinniśmy odwiedzać dentystę, żeby upewnić się, że w zębach nie powstały ubytki. W razie potrzeby należy je jak najszybciej zaleczyć.

  1. Wybielanie zębów w Gdańsku.

Ta metoda kosmetycznego dbania o zęby nie tyle wpływa na ich zdrowie, co na ogólny wygląd. Sprawia, że uśmiech jest atrakcyjny i zadbany, a to niemniej ważna kwestia jeśli chodzi o kondycję zębów.