Jaką pastę stosować przy nadwrażliwości po wybielaniu zębów w White&Beauty? Jaką pastę stosować przy nadwrażliwości po wybielaniu zębów w White&Beauty?

Jaką pastę stosować przy nadwrażliwości po wybielaniu zębów w White&Beauty?

  • -

Jaką pastę stosować przy nadwrażliwości po wybielaniu zębów w White&Beauty?

Nadwrażliwość u Polaków
Co piąta dorosła osoba cierpi na nadwrażliwość zębów spowodowaną m.in. spożywaniem kwaśnych produktów, gazowanych napojów, zbyt mocnym szczotkowaniem zębów, doborem złej twardości włosia szczoteczki, nieodpowiednią higiena jamy ustnej, ubytki w zębach, zgrzytanie zębami.

Nadwrażliwość a wybielanie zębów
Nadwrażliwość zębów, która może się pojawić po wybielaniu jest zmartwieniem pacjentów jednak problem dotyczy niewielu z nich. Przyczyna leży w pęknięciach lub mikropęknięciach szkliwa, które wywołują dyskomfort przez pierwsze godziny po zabiegu. Dzieje się tak na skutek poszerzenia przez żel porowatości tkanki szkliwa, dzięki czemu uzyskujemy efekt wybielenia. Zęby stają się wrażliwe na zmianę temperatury, smaki, dotyk.

Pasta do zębów po wybielaniu zębówshutterstock_101124142
Środkiem zaradczym jest użycie odpowiedniej pasty do zębów, która pomoże zniwelować przeszywający ból. Dlatego poleca się stosowanie past, które remineralizują oraz wzmacniają szkliwo. Kupując pastę należy wybrać tę, która:
– zawiera aminofluor,
– posiada niski współczynnik ścieralności (RDA),
– ma łagodny smak

White&Beauty w Gdańsku oraz lekarze dentyści polecają paste Sensodyne pro szkliwo, Elmex Sensitive, Parodontax . Pacjentom, którzy odczuwają trwały ból poleca się użycie po zabiegu wybielania zębów Elex żel. Wybielanie zębów w Gdańsku już od 99 zł.