Metody wybielania w domu i w gabinecie. Co wybrać? Metody wybielania w domu i w gabinecie. Co wybrać?

Metody wybielania w domu i w gabinecie. Co wybrać?

  • -

Metody wybielania w domu i w gabinecie. Co wybrać?

Piękny uśmiech to 200% do pewności siebie. Przebarwienia, kamień i osad nie tylko są niezdrowe dla naszych zębów, ale również nieestetycznie wyglądają. Metod wybielania zębów jest bardzo wiele. Podstawowy podział, jaki poczynimy na cele tego artykułu to: wybielanie zębów w domu i profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie.

Kamień i osad a wybielanie zębów

Na nieestetyczny wygląd mają również wpływ kamień i osad nazębny. Każda metoda wybielania zębów zadziała skuteczniej, jeśli się ich pozbędziemy. Jak to zrobić? Zapisz się na kontrolę stomatologiczną i wykonaj skaling oraz piaskowanie. Zęby od razu będą wyglądały lepiej. Te zabiegi jednak nie sprawią, że przebarwienia znikną.

Metody laserowego wybielania zębów

Nie będziemy się tutaj skupiać na metodach czasami wręcz mitycznych, np. wybielanie zębów sodą oczyszczoną. Do najczęściej wybieranych form wybielania w zaciszu domowym zaliczamy: pasty wybielające, przezroczyste paski, wybielacz w sztyfcie oraz nakładki.

Pasta wybielająca – najczęściej sięgamy właśnie po ten produkt. Wychodzimy z założenia, ze zęby i tak myjemy dwa-trzy razy dziennie, więc jeśli przy tym wybielą się nam zęby to super. Pasta wybielająca jest bezpieczna i można ją stosować bez obaw, ale wielkich efektów nie radzę się spodziewać. Zęby mogą wybielić do 3 odcieni maksymalnie.

Wybielacz w sztyfcie – dla osób bardziej zdeterminowanych do wybielania – reklamy polecają dodatkowe produkty. Najczęściej produkt wygląda jak flamaster i maluje się nim zęby. W naszym sklepie znajduje się również taki produkt, czyli Kredka wybielająca White Pro. Preparaty te lepiej się spisują po profesjonalnym wybielaniu zębów w gabinecie, ponieważ doskonale przedłużają efekt wybielania.

Przezroczyste paski, które są nasączone żelem wybielającym. Producent zaleca, aby takie paski dokładnie na zęby przykleić dwa razy dziennie i nosić przez 30 minut. Proste? Może w teorii. Paski nie są w stanie dopasować się dokładnie do zgryzu, bo też nie każdy z nas ma ten zgryz idealny. A co ze szczelinami między zębami? Nie zrażajcie się. Pójdźmy dalej.

Nakładki z żelem – to produkt dość profesjonalny i wybielanie może się powieść, a przynajmniej efekt będzie widoczny o kilka odcieni. Minusem tej metody jest to, że ta nakłada nie dochodzi do wszystkich zębów i mogą się one wybielić nierównomiernie. Powodzenie zależy również od tego, jaki żel jest stosowany. Należy pamiętać o białej diecie przez te kilka tygodni.

Profesjonalne metody wybielania zębów w Gdańsku

Do najczęstszych profesjonalnych metod wybielania zębów zaliczamy: metodę tzw. laserową oraz metodę nakładkową. Metoda nakładkowa w gabinecie stomatologicznym polega na tym, że stomatolog robi odlew Twojego zgryzu i na tej podstawie wykonuje indywidualne nakładki. Dostajesz je do domu wraz z żelem wybielającym i nakładasz je na noc przez kilka tygodni. Metoda skuteczna, lecz ma swoje minusy. Główne wady tej metody:

– długi okres stosowania, aby osiągnąć efekt – nakładki należy stosować przez ok. 6 tygodni lub dłużej,
– przez cały okres kuracji i przez 7-14 dni po jej zakończeniu należy stosować białą dietę – biała dieta obowiązuje, więc przez ok. dwa miesiące,
– nadwrażliwość – zęby poddawane przez dłuższy czas na działanie żelu wybielającego zaczynają boleć. Nadwrażliwość może mieć różne natężenie. To jeden z najczęstszych powodów przerwania kuracji w trakcie.

Laserowe wybielanie zębów

Kolejną metodą i najskuteczniejszą metodą ze wszystkich wymienionych jest wybielanie zębów lampą o dużej intensywności. Na zęby nakłada się żel z substancją wybielającą i poddaje się go naświetleniom. Żel wnika głęboko w strukturę zęba (nie szkodzi szkliwu) i utlenia przebarwienia nie tylko te powierzchniowe, ale również te zgromadzone głębiej. Standardowa sesja to 3 naświetlenia po 15 minut. Efekt osiągasz już po jednej wizycie i będzie utrzymywać się przez około 1,5 roku. Białą dietę należy stosować przez ok. 7-14 dni. Zęby mają krótki kontakt z żelem, więc możliwość wystąpienia nadwrażliwości jest o wiele mniejsza.

A najlepiej jest udać się na laserowe wybielanie zębów w Gdańsku. Zaufaj profesjonalistom!