Skuteczne preparaty na wybielanie zębów! Skuteczne preparaty na wybielanie zębów!

Skuteczne preparaty na wybielanie zębów!

  • -

Skuteczne preparaty na wybielanie zębów!

           Sposobów na wybielanie zębów jest wiele. Wiele jest również preparatów, które stosuje się do wybielania zębów. Jakie preparaty powodują biały uśmiech?

Jednym z najczęściej stosowanych preparatów do wybielania zębów jest nadtlenek mocznika. Nadtlenek mocznika reaguje z wodą i powstaje nadtlenek wodoru. Ten uwalnia rodniki tlenowe, które likwidują przebarwienia, więc doprowadzają do wybielania. Żele zalecane do samodzielnego użytku, które przepisują stomatolodzy mają najczęściej 10 – 15% nadtlenku mocznika.

Kolejnym środkiem stosowanym w Superoxolu i Pyrozonie jest nadtlenek wodoru. Ten pierwszy to 30% roztworu nadtlenku wodoru w destylowanej wodzie. To bezbarwny płyn, który trzyma się w brązowych butelkach nieprzepuszczających światła, aby nie ulegał rozpadowi. Podczas otwierania należy być ostrożnym, ponieważ może dojść do poparzenia tkanek miękkich. Pyrozone jest roztworem o mniejszym stężeniu, bo tylko 25%. Także jest rżący, więc należy zachować ostrożność.

Następna substancja wybielająca to nadboran sodu. W formie proszku jest stabilny, zaś w obecności kwasu, wilgoci, wyższej temperatury rozpada się i powstają rodniki tlenu oraz nadtlenek wodoru. Jaka jest więc różnica między nadboranem sodu a Superoxolem? Ten pierwszy wytwarza większe ilości rodników tlenu, czyli jest bardziej skuteczny w wybielaniu zębów. Przy tej substancji również należy zachować ostrożność, bo można poparzyć tkanki miękkie.

Jak działa nadtlenek wodoru?

Nadtlenek wodoru może utleniać bardzo wiele różnych związków chemicznych zależnie od warunków: temperatury, pH czy obecność innych substancji. Wybielanie przy pomocy nadtlenku wodoru nie jest do końca zbadane. Badacze odkryli, że liczba rodników zwiększa się pod wpływem światła czy lasera. Najprościej mówiąc, nadtlenek reaguje ze szkliwem i wnika w głąb zęba.

Nie musisz tego wszystkiego wiedzieć, aby pozbyć się przebarwień. Czasami lepiej jest pójść do profesjonalnego gabinetu specjalizującego się w wybielaniu zębów. Wybielanie zębów w Gdańsku już od 99 zł! . Cale szczęście w White & Beauty stosuje się organiczny żel, który nie ma właściwości żrących.