Wybielanie zębów kiedyś i dziś Wybielanie zębów kiedyś i dziś

Wybielanie zębów kiedyś i dziś

  • -

Wybielanie zębów kiedyś i dziś

Choć może wydawać się, że wybielanie zębów to moda kilkudziesięciu, a może nawet kilkunastu ostatnich lat, to prawda jest taka, że już wieki temu ludzie szukali sposobów na to, by ich uśmiechy stały się bielsze. Śnieżnobiały uśmiech to wizja, która towarzyszy ludzkości od samych początków cywilizacji.

Wybielanie zębów kiedyś

Pierwsze wzmianki o wybielaniu zębów można znaleźć w zapisach pochodzących już ze starożytności. Starożytni Rzymianie marząc o białych uśmiechach wcierali w zęby karbamid (czyli po prostu mocznik), którego właściwości wybielające znane są do dziś.

W średniowieczu natomiast stosowano w tym celu specjalną miksturę na bazie kwasu azotowego – „aqua fortis” – która miała silne właściwości utleniające. Przyznać trzeba jednak, że tak żrące substancje nie sprzyjają zdrowiu zębów – mogą być wręcz dla nich niebezpieczne.

Nieco nowocześniejsze metody wybielania uśmiechów pojawiły się w XIX wieku. W 1884 roku po raz pierwszy użyto nadtlenku wodoru. Popularną substancją usuwającą przebarwienia był też wtedy kwas chlorowodorowy.

W 1918 roku odkryto, że działanie nadtlenku wodoru można usprawnić dzięki użyciu światła o wysokiej mocy. Kolejny duży krok w wybielaniu zębów specjaliści zrobili w 1989 roku, kiedy zaczęli używać nadtlenku (wspomnianego już wcześniej) karbamidu.

Wybielanie zębów współcześnie

Pierwszy laser wybielający zęby powstał w 1996 roku. Intensywnie pracowano wtedy nad udoskonaleniem systemów filtrujących, które oddzielają akceleratory od szkodliwego promieniowania. Od 1999 roku stosuje się laser w połączeniu z żelem wybielającym. Metodę tę znamy dziś jako laserowe wybielanie zębów. Jest to najnowocześniejsza i najskuteczniejsza ze znanych współcześnie technik, wciąż jednak udoskonalana na podstawie najnowszych badań i dostępnych technologii.

Najnowocześniejsze wybielanie zębów w Gdańsku

Na początku oczywiście ceny takich usług były bardzo wysokie. Teraz jednak spadają z roku na rok i wciąż zyskują na popularności. Jeszcze kilka lat temu za taki zabieg trzeba było zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Obecnie stać na nie praktycznie każdego – wybielanie zębów w Gdańsku kosztuje już od 99 zł.

Najnowsze metody są wyjątkowo skuteczne, szybkie i oczywiście zupełnie bezpieczne. Wieloletnie badania i doświadczenia specjalistów pozwoliły opracować szybkie i efektywne rozwiązania, z których każdy może skorzystać w salonie White&Beauty w Gdańsku.