Wybielanie zębów – różnica przed i po Wybielanie zębów – różnica przed i po

Wybielanie zębów – różnica przed i po

  • -

Wybielanie zębów – różnica przed i po

Każdy, kto poddaje się zabiegowi wybielania zębów, oczekuje satysfakcjonującego efektu. Mimo że za rozjaśnienie uśmiechu nie trzeba już płacić fortuny (wybielanie zębów w Gdańsku kosztuje już od 99zł), to i tak nikt nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto. Dlatego dobrze jest jeszcze przed wizytą w gabinecie wiedzieć, jakich efektów można się spodziewać i czego właściwie należy oczekiwać po takim zabiegu.

14 kroków w stronę bieli

Często słyszy się, że po laserowym wybielaniu zębów uśmiech jest jaśniejszy nawet o 14 odcieni. Od razu pojawia się jednak wątpliwość – czy to nie jest tylko chwyt marketingowy? Czy gabinety oferujące tego typu usługi nie próbują tylko przyciągnąć w ten sposób klientów?

Na szczęście okazuje się, że nie. Choć oczywiście rezultaty wybielania zębów mogą znacznie różnić się od siebie w przypadku różnych osób, to niejednokrotnie efekt jest wręcz zniewalający. Uśmiech zmienia się nie do poznania – nawet jeśli nie jest to dokładnie 14 odcieni, a na przykład 10 czy nawet 8. Dlaczego? Dlatego, że im bardziej przebarwione są zęby, tym różnica jest bardziej zauważalna – działa to na zasadzie kontrastu.

W związku z tym pewne osoby nie dostrzegą u siebie aż tak diametralnej różnicy. A będą to na pewno wszyscy ci, których zęby już przed zabiegiem były umiejscowione dość wysoko w skali jasności. W takim przypadku ich kolor może zmienić się o 3-4 odcienie, ale efekt i tak będzie w stu procentach zadowalający. Mniejszą różnicę zauważą też ci, których zęby przebarwione są od lat np. z powodu palenia tytoniu. Nie znaczy to jednak, że takie osoby nie powinny się poddawać zabiegowi – wręcz przeciwnie. To właśnie z myślą o nich powstają coraz bardziej zaawansowane i specjalistyczne metody wybielania zębów.

Żółte i szare przebarwienia

Warto zaznaczyć, że rezultat wybielania zębów może się także różnić w zależności od tego, czy zęby przed wybielaniem były przebarwione na żółto czy szaro. Łatwiej wybielają się zęby w odcieniu żółtym, spowodowanym starzeniem się lub fluorozą. Większym wyzwaniem są natomiast zęby szare czy martwe. Wystarczy jednak wybrać odpowiednią metodę i wszystko staje się możliwe. Dostępne rozwiązania są coraz bardziej innowacyjne i dostosowane do oczekiwań klienta.

Wybielanie pojedynczego zęba

Znakomite różnice „przed i po” zauważają też ci, którzy zabiegowi poddali tylko jeden lub dwa zęby. Zdarza się bowiem tak, że pojedynczy ząb ciemnieje np. z powodu zaburzeń w mineralizacji lub wskutek jego uszkodzenia. W tym wypadku jego kolor znacznie różni się od reszty, a właściciel takiego uśmiechu pragnie go ujednolicić. Zabieg wybielania jednego zęba ma za zadanie nadać mu taki kolor, jaki mają pozostałe. W White&Beauty w Gdańsku taka usługa kosztuje już 99zł.

Marzysz o białym uśmiechu? Poddaj się laserowemu wybielaniu zębów i sam się przekonaj, że rezultat przekroczy Twoje oczekiwania.