Wybielanie zębów – u stomatologa czy w domowym zaciszu? Wybielanie zębów – u stomatologa czy w domowym zaciszu?

Wybielanie zębów – u stomatologa czy w domowym zaciszu?

  • -

Wybielanie zębów – u stomatologa czy w domowym zaciszu?

Uśmiech potrafi zdziałać cuda, natomiast ten powalający – podobno jeszcze więcej. Temat wybielania zębów wbrew pozorom jest poruszany już od bardzo dawna, jednak w dzisiejszych czasach przykładamy do tego (na szczęście) coraz większą uwagę. Nic dziwnego, któż z nas bowiem nie chce mieć olśniewającego, śnieżnobiałego uśmiechu? Niestety, ceny za tego typu usługi w gabinetach stomatologicznych zwykle nie należą do najniższych, toteż nie każdy może sobie pozwolić na taki zabieg. Istnieją domowe alternatywy mające na celu poprawienie jakości swojego uśmiechu, jednak nie wszystkie z nich są bezpieczne. Zapoznaj się z poniższymi przykładami, zanim zdecydujesz, co jest najlepsze dla twoich zębów.

            Jednym z domowych sposobów na wybielenie zębów jest ich codzienne nacieranie skórką pomarańczy. Można także rozetrzeć ją razem z sodą, solą oraz wodą utlenioną, uzyskując w ten sposób konsystencję pasty. Lekarze jednak alarmują – szczotkując zęby za pomocą sody, możemy nabawić się nadwrażliwości, a także poważnie uszkodzić szkliwo. Wśród wielu domowych sposobów wybielania zębów w Internecie możemy również napotkać na metodę wcierania zwykłej soli kuchennej w szkliwo. Nie warto jednak tego próbować, bowiem składnik ten w nadmiernej ilości może zakwasić środowisko jamy ustnej, co sprzyja między innymi rozwojowi próchnicy. Inną metodą, o której donosi Internet jest płukanie zębów sokiem z cytryny. Kwas pochodzący z cytryny owszem, posiada właściwości wybielające, jednak stomatolodzy przestrzegają – podobnie jak w przypadku soli, długotrwały kontakt z sokiem z owego cytrusa może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa oraz rozwoju próchnicy, a także jest niekorzystny dla dziąseł.

Dużo bezpieczniejszymi metodami wydają się być te, przy których używany jest wyłącznie jeden, w pełni naturalny składnik, nie mający szansy zareagowania z innym odczynnikiem. W porównaniu do wyżej wymienionych przykładów, znacznie mniej agresywnym sposobem zdaje się być zwykłe roztarcie truskawek na tak zwaną papkę. Truskawki same w sobie są owocami mającymi właściwości wybielające, a ich częste jedzenie dodatkowo hamuje osadzanie się kamienia na zębach. Inną alternatywą jest nacieranie wyszorowanych uprzednio zębów wewnętrzną stroną skórki od banana. Według zaleceń czynność tę powinno się powtarzać dwa razy dziennie – rano i wieczorem, przez około dwie minuty.

Oczywiście, domowe sposoby na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu nigdy nie będą dla każdego w równym stopniu skuteczne, wszystko zależy bowiem od struktury zębów. W gabinetach stomatologicznych i kosmetycznych proponowane są profesjonalne metody wybielania, między innymi tak zwane nakładki żelowe. Zakłada się je na noc, a efekty są widoczne po kilku tygodniach. Należy jednak zaznaczyć, iż wiele osób stosujących nakładki odczuwa duży dyskomfort w trakcie ich noszenia oraz tuż po ich zdjęciu. Kolejną alternatywą jest wybielanie za pomocą lasera, a efekty tej metody są niemal natychmiastowe. Gorszą informacją jest to, iż trzeba się liczyć z wysoką ceną tego typu zabiegu – kwota waha się zwykle między 1500-3000zł, w zależności od tego, ile sesji rekomenduje stomatolog.

Przed podjęciem decyzji warto zatem skonsultować się ze stomatologiem i przedyskutować z nim ten temat. Chcesz zdecydować się na wybielanie zębów w Gdańsku? Zapraszamy do naszego gabinetu White & Beauty, razem z naszą pomocą podejmiesz decyzję najkorzystniejszą dla swojego uśmiechu. Laserowe wybielanie zębów w White&Beauty w Gdańsku od 99 zł.