Wybielanie zębów – w domu czy w gabinecie? Wybielanie zębów – w domu czy w gabinecie?

Wybielanie zębów – w domu czy w gabinecie?

  • -

Wybielanie zębów – w domu czy w gabinecie?

Problem przebarwionych zębów jest niezwykle powszechny. Prawie każdy z nas boryka się z tą dolegliwością i dąży do tego, by uśmiech był śnieżnobiały. Mało kto jednak osiąga ten efekt bez profesjonalnych zabiegów i preparatów. Czy jest to w ogóle możliwe? Czy domowe sposoby wybielania zębów mogą być równie skuteczne co metody stosowane w gabinetach?

Pomysłów na domowe wybielanie uśmiechu są w internecie tysiące. Na stronach o modzie i urodzie, w poradnikach i na prywatnych blogach można znaleźć nie tylko porady ekspertów, ale i autorskie pomysły wielbicieli tematu. Z łatwością wyszukamy informację, jakiej pasty do zębów najlepiej używać, których produktów spożywczych unikać, by zęby nie ciemniały oraz czy lepsze efekty da sok z cytryny, czy też woda z octem. Nasuwają się jednak dwa podstawowe pytania:

  1. Czy to da pożądany efekt?

Odpowiedź brzmi: nie zawsze. Niektórzy wciąż próbują tych metod, ale wyniki są mizerne. Inni rzeczywiście dostrzegają efekt wybielenia zębów po użyciu danej pasty, pasków wybielających czy soku z cytryny, ale nie jest on długotrwały. Domowe zabiegi trzeba regularnie powtarzać (nawet kilka razy w tygodniu), żeby uśmiech pozostawał bielszy. Tracimy więc czas niemal każdego dnia, a walka o białe zęby trwa w nieskończoność.

  1. Czy to jest bezpieczne dla naszych zębów?

I tu znów podobna odpowiedź: nie do końca. Wiele w tych metod może wręcz mieć odwrotny efekt –zamiast poprawić jakość uśmiechu – zniszczymy go. Niektóre wybielające preparaty do użytku domowego niszczą szkliwo i osłabiają zęby. Podrażniają też dziąsła i mogą doprowadzić do ich krwawienia. Jest to więc odrobinę zbyt ryzykowne.

Wniosek nasuwa się sam: jeśli zależy Ci na nie tylko białych, ale i zdrowych zębach, wybielaj je w gabinecie. Znajdź taki, który będzie blisko Ciebie i w którym ceny będą przystępne. Np. wybielanie zębów w Gdańsku kosztuje już od 99zł. To naprawdę niewielka cena za efekt, jaki możesz uzyskać. Poza tym masz pewność, że wybielanie jest profesjonalne, bezpieczne dla szkliwa i dziąseł i daje długotrwały efekt – dokładnie taki, o jakim marzyłeś. Drugorzędną sprawą jest to, ile kosztuje wybielanie zębów, choć oczywiście im taniej tym lepiej – dlatego warto znaleźć ofertę, która będzie pasowała zarówno do Twoich oczekiwań, jak i do Twojej kieszeni. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale także i czas, bo po profesjonalnym zabiegu wybielania problem przebarwionych zębów długo nie będzie Cię nękał.